Zalai Hírlap 2012.01.16.

Zalai Hírlap >>

Az UFC lett a legjobb
Az Utánpótlás Labdarúgó Egyesület szombaton a nagykanizsai Zsigmondy-csarnokban a 11 évesek részvételével nyolccsapatos teremlabdarúgó- tornát rendezett. A viadalt a vendéglátó UFC nyerte meg.

2012. január. 16. hétfő | Szerző: Benedek Bálint

A vendéglátók mellett a Zalaegerszegi TE Landorhegyi tagozata, a Keszthely, a Hévíz, a Lenti, a Siófok, a Szigetvár és a Nagybajom gárdái mérték össze a tudásukat. A nyolc csapat ezúttal két négyes csoportban 1x12 perces körmérkőzéseket játszott egymással. A két csoport azonos helyén végzett alakulatok helyosztón döntöttek a végső sorrendről.

A kanizsai tornán sok jó meccset játszottak a gyerekek - Fotó: Szakony Attila

A tornán a Popovics Lajos, Farkas József és Boros Zoltán edzők vezette kanizsai UFC végig remekelt, s a döntőben a ZTE-Landorhegy alakulatát is legyőzte (1-0).

A harmadik helyért a Hévíz a Szigetvárral csapott össze, a küzdelem itt is zalai diadalt hozott (1-0).

Az edzők szavazatai alapján megválasztották a korosztály álomcsapatát is. Ebbe az összeállításba 4 találattal a gólkirály, Mogyorósi Gergely (Szigetvár), a legjobb kapus, Lakesz Ádám (Hévíz) mellett Tóth Gábor Kristóf, Kovács Márk, Szalai Márk (mindannyian UFC) és Horváth Krisztofer (Hévíz) kerültek.